• 28.09.2021

Підтримка антитютюнової кампанії в Україні

Вер 13, 2021

ДУ «Кіровоградський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» на підтримку ГО «Життя», яка є експертом у сфері контролю над тютюном висвітлює матеріали щодо підвищення обізнаності українців, що курці на 40-50% мають більший ризик важкого перебігу та смерті від COVID-19 та інформує про шкоду вживання електронних пристроїв для куріння.

Електронні пристрої для куріння рекламуються тютюновими виробниками як "менш шкідливі". Це один зі «свіжих» прийомів для залучення молодої аудиторії.

Однак вони такі ж небезпечні для здоров’я, як і звичайні сигарети.

Куріння електронних сигарет (з нікотином або без нього) чи систем для нагрівання тютюну підвищує ризики раку легень, хронічного обструктивного захворювання легень і серцево-судинних захворювань. Також не варто забувати про те, що іноді трапляються випадки, коли електронні сигарети вибухають у руках або роті курця, завдаючи серйозних пошкоджень. Відомі випадки отруєння рідинами для електронних сигарет. Більше інформації: https://bit.ly/3gVmi4r

Дослідження довгострокового впливу систем для нагрівання тютюну на здоров'я людини ще тривають. Однак міжнародні організації охорони здоров’я наголошують, що безпечного куріння не існує, і рекомендують заборонити рекламу електронних пристроїв та їх куріння в громадських місцях.

Саме ці норми є в законопроєкті № 4358, що очікує на друге читання у Верховній раді.