• 02.12.2021

Міжнародний тиждень тестування на ВІЛ та гепатити

Лис 23, 2021

ДУ «Кіровоградський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» спільно з Міністерством охорони здоров’я інформує про тестування на ВІЛ та вірусні гепатити.

В Україні близько мільйона людей не знають про наявний у них гепатит С. Кожен третій ВІЛ-позитивний українець не знає про свій статус. В останній тиждень осені – з 22 до 28 листопада — відзначається Міжнародний тиждень тестування на ВІЛ та вірусні гепатити.

Вірусні гепатити та ВІЛ не є вироком, якщо своєчасно розпочати лікування. Сучасні та ефективні лікарські засоби для людей із вірусними гепатитами та антиретровірусну терапію для пацієнтів із ВІЛ закуповують коштом державного бюджету.

В Україні тестування на ВІЛ і гепатити є доступним

✅ Пройти швидкий тест на вірусні гепатити та ВІЛ можна безоплатно у свого сімейного лікаря.

✅ Скористатись опцією швидкого тестування можна також на базі громадських організацій - https://cutt.ly/CTDCzBf.

✅ Найбільша пацієнтська організація «100% життя» - Мережа ЛЖВ разом із Центр громадського здоров’я України розробила карту пунктів тестування на гепатит - https://cutt.ly/lTDCFEY.

У цих медичних закладах можна пройти безкоштовне тестування на ВІЛ та гепатит.

✅ Також можна замовити оральний тест на ВІЛ додому. Пройти скринінг, тобто визначити власні ризики інфікування ВІЛ, та замовити безкоштовний оральний тест на ВІЛ можна, скориставшись опцією «Хочу обстежитись» на сайті prozdorovia.in.ua.

Гепатит виліковний більш ніж у 90% випадків. ВІЛ є хронічною хворобою, і завдяки лікуванню можна жити, без втрати якості життя. Вчасне тестування — життєво важливе для початку лікування та зупинення передачі захворювання.

#піклуючись_про_cебе #ЗдороваУкраїна