З 02 жовтня 2017 року розпочинається епідемічний сезон з грипу та ГРВІ


       Кожного року з початком холодного періоду починається епідемічний сезон підвищення захворюваності на ГРІ та грип, який триває з 40 тижня поточного року  по 20 тиждень наступного року.

       В цьому році епідсезон 2017-2018 років розпочнеться  з 02 жовтня 2017 року і закінчиться в травні наступного року 2018 року.

       За результатами  Центру грипу  МОЗ України в минулому епідсезоні на грип та ГРВІ перехворіло 6,2 млн. людей, що становило 14,7%  від загальної кількості населення країни.

        На Кіровоградщині в минулому епідсезоні перехворіло 14,1% населення області (136 246 осіб), з них 70,6% дітей. В області здебільшого циркулювали віруси парагрипу, аденовірусу, РС – вірусу, а також віруси грипу А: Н1N1 pdm09 (каліфорнійський) та Н3N2 (гонконг).

        

       Всього в області в минулому епідсезоні від ускладнень грипу померло 2 хворих. Лабораторно у двох померлих був підтверджений грип типу А, підтип Н3N2 (гонконг). Померлі не були щеплені проти грипу, мали в анамнезі хронічні захворювання та були особами з групи медичного ризику.

       Всесвітня організація охорони здоров’я надала прогноз та рекомендувала виробникам сезонних протигрипозних вакцин  включити до складу грипозних вакцин наступні штами вірусів, що циркулюватимуть у Північній півкулі в сезоні 2017 – 2018 років:

          – A/Michigan/45/2015 (H1N1)pdm09 – подібний вірус,

          – A/HongKong /4801/2014 (H3N2) подібний вірус,

          – вірус B/Brisbane/60/2008.

       Ґрунтуючись на багаторічному досвіді спостереження за грипом, на даних про стан  напруги  імунітету до грипу у здорових осіб, дуже низькому охопленні вакцинацією серед населення в попередні сезони, погіршенні соціально-економічної ситуації в Україні та враховуючи дані  ВООЗ щодо штамів вірусів грипу, що ймовірно циркулюватимуть, у новому сезоні  2017 – 2018рр. можна очікувати збільшення кількості захворілих на 14 %.

Вакцинація: найефективніший засіб захисту!

      Вакцинацію проти грипу рекомендується проводити дітям з 6-місячного віку  та дорослим, в тому числі і вагітним.

     Особливу увагу слід приділяти групам медичного ризику (людям з хронічними захворюваннями дихальної, серцево-судинної, ендокринної системи, порушення обміну речовин, цукровий діабет, ожиріння; особам  віком понад 60 років, тощо) та людям з групи епідемічного ризику, які спілкуються з великою кількістю населення ( персонал медичних закладів, лабораторій; діти та персонал дошкільних, шкільних та інших навчальних закладів; робітники сфери послуг, торгівлі, транспорту; вагітні; особовий склад служб і відомств, які можуть бути задіяні до ліквідації епідемій, тощо).

 

      Заступник директора                               Надія Оперчук

 

Передрук та інше використання матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на www.labcentr.kr.ua.