Які фактори впливають на дітей в навчальних закладах області


Державною Установою “Кіровоградський обласний лабораторний центр МОЗ України” постійно проводиться моніторинг факторів навколишнього середовища в навчальних закладах та закладах інтернатного типу.

Протягом 10 місяців 2017 року для вивчення калорійності готових страв відібрано на дослідження 305 проб, з них 111 (36,4%) з відхиленнями. Тобто кожна третя страва не відповідала гігієнічним нормативам. Найбільшу кількість проб з відхиленням виявлено в навчальних закладах, що розташовані на територіях Кіровоградського району – 70,6%   (в 7 ДНЗ та 5 ЗНЗ), м.Світловодська – 50% (5 ДНЗ), Гайворонського – 42,9%, (з них у м.Гайворон 4 ДНЗ та 3 ЗНЗ, в Гайворонському районі – 3 ДНЗ та 5 ЗНЗ), м.Кропивницький – 38,9% (4 ДНЗ та 10 ЗНЗ).

Поміж з тим, готові страви досліджувались за бактеріологічними показниками. Всього досліджено 204 проби, які  відповідали нормативним документам.

Також досліджено 6369 змивів з об’єктів довкілля та обладнання за мікробіологічними показниками, з них позитивних – 403 (6,3%).  Найгірше становище в навчальних закладах, що розташовані на територіях Кіровоградського району, де цей показник перевищує обласний і становить 20%, Світловодського району – 17,0%,  Новоукраїнського – 11,7%, м. Світловодська – 9,8%, Новоархангельського – 9,5%, Олександрійського – 7,5% районів та м. Кропивницький – 8,8%. Позитивним є те, що в навчальних закладах Бобринецького,  Голованівського, Добровеличківського, Знам’янського, Компаніївського районів та м.Знам’янка, де також проводились дослідження змивів, позитивних знахідок не було. 

Крім того, протягом вказаного періоду по області проведено 1141 вимірювання освітлення в 111 навчальних та інтернатних закладах, з них 36 вимірювань, або 3,2% не відповідали нормативам у 10 (9%) закладах.

Найбільше порушуються гігієнічні норми освітлення в навчальних закладах Знам’янського району, де показник невідповідних вимірювань становить 10%, міст Кропивницького – 9%, Світловодська –  5,5% та  Знам’янки – 2,9%.

Вимірювання параметрів мікроклімату проведено в 156 навчальних та інтернатних закладах області, у 32 (20,5%) виявлено не відповідність гігієнічним нормативам (всього проведено 1645 вимірювань, 208 (12,6%) з яких з порушеннями).

Це мало місце в 8 дошкільних та 10 загальноосвітніх навчальних закладах м.Кропивницький, у загальноосвітньому навчальному закладі Знам’янського району, у дошкільному та загальноосвітньому закладах м.Знам’янка, 5 ДНЗ м. Світловодська, 2 ДНЗ Кіровоградського району.

Таким чином керівникам навчальних закладів необхідно турбуватися, щоб  умови виховання та навчання дітей області не погіршували стан ії здоров’я.  

Передрук та інше використання матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на www.labcentr.kr.ua.