• 16.04.2024

Всеукраїнська кампанія щеплення проти поліомієліту: робота в областях в період війни

Бер 15, 2022

ДУ «Кіровоградський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України» спільно з Центром громадського здоров’я України інформує населення щодо щеплення проти поліомієліту в період війни

З початку наступу ворожих військ росії, наша медична система більшості спрямована на допомогу захисникам Збройних сил України.

✅Проте робота з подолання спалаху в областях триває в міру можливості.

?Моніторинг за випадками гострого в’ялого паралічу ГПВ триває. Епідеміологічне розслідування та своєчасність обстеження випадків складає 100%. Лабораторії отримані зразки заморожують для подальшого збереження. У кожній області продовжують вакцинувати.

?Станом на 11 березня 2022 року, захист отримали 51 345 дітей віком від 6 місяців до 6 років (1 або 2 дози ІПВ). З них 26 194 отримали 1 дозу (29%) та 25 151 отримали другу дозу (45%). Деякі регіони розпочали кампанію в січні.

?Найвищі показники охоплення в таких областях:

Дніпропетровській (100%),

Кіровоградській (54%),

Луганській (46%),

Вінницькій (45%), областях.

Найнижчі показники у Львівській (26%), Київській (28%), Сумська (29%), Черкаській (29%), Запорізькій (30%),  Волинській (30%),  областях.

?Всього на першому етапі заплановано щепити 144 тис. дітей. Наразі виконано 36% від плану.

?‍?‍?‍?Просимо батьків звернутися до свого сімейного лікаря та перевірити статус щеплень вашої дитини згідно з Календарем. У разі потреби, запланувати надолужити пропущені щеплення. Вакцина ІПВ дає індивідуальний захист, а значить збереже ваших дітей від можливого інфікування.

Сьогодні ви можете щепити дитину в державному закладі охорони здоров’я у будь-якій області України.

?Поліомієліт (поліо) — це небезпечне інфекційне захворювання. Його спричиняє поліовірус, який вражає нервову систему та може призвести до невиліковного паралічу. У важких випадках — до смерті.

Якщо вірус потрапить на побутові предмети чи іграшки, то нещеплена дитина може інфікуватися. Як правило, інфікування починається з брудних рук, через них і потрапляє до рота. Після цього вірус розмножується в кишківнику. Вірус може жити в слині або калі інфікованої дитини протягом багатьох тижнів. З випорожненням інфікованого маляти вірус заражає воду та розповсюджується далі.

Поліомієліт невиліковний, на сьогодні не існує спеціального противірусного лікування цього захворювання. Але його поширенню можна запобігти завдяки щепленням:

2, 4 вакциною ІПВ;

6, 18 місяців, 6 і 14 років вакциною ОПВ.

586 Переглядів