• 24.10.2021

Стан піску на дитячих майданчиках області.

Бер 14, 2018

Діти – наше щастя і радість. Вони потребують нашої уваги та постійної присутності. Проте, в кожного з нас є хатні справи, на які теж потрібен час. Саме тоді коли ми працюємо діти вередують і хочуть гратися. Виходом із ситуації може стати невелика пісочниця біля будинку, яка зацікавить малюків, а нам дасть можливість швидко завершити справи.

Протягом 2017 року спеціалістами ДУ „Кіровоградський обласний лабораторний центр МОЗ України” в ході проведення моніторингових досліджень відібрано 183 проби піску з дитячих майданчиків, що розміщені в зонах відпочинку (парки, сквери) та в житловій забудові, практично на всіх адміністративних територіях області.

За мікробіологічними показниками досліджено 105 проб грунту, з яких 9 проб, що були відібрані з дитячих майданчиків м.Олександрії, не відповідали гігієнічним нормативам.

За паразитологічними показниками 1 із 61 досліджених проб була нестандартною, а саме проба піску з дитячого майданчику, що знаходиться в житловій забудові по вул.Попова в м.Кропивницький.

Також досліджено 11 проб за санітарно-хімічними показниками та 6 проб піску за вмістом токсичних елементів, усі без відхилень.

Разом з тим, з метою утримання пісочниць на дитячих майданчиках у належному стані, балансоутримувачам даних об’єктів необхідно:

  • проводити своєчасну заміну піску, так як у ньому накопичується сміття і він стає місцем мешкання мікроорганізмів;
  • захистити дитячі пісочниці від собак і кішок. Ці тварини можуть бути носіями різноманітних паразитів, які небезпечні для дитячого організму, саме тому пісочниці повинні бути обладнані кришками;
  • з метою захисту від пилу і бруду, навколо пісочниць повинні бути зелені насадження у великій кількості;
  • пісок для дитячих пісочниць та майданчиків допускається використовувати тільки річкового типу, на який наявні супровідні документи, що свідчать про його безпечність.

Враховуючи вищевикладене, ДУ „Кіровоградський обласний лабораторний центр МОЗ України” пропонує кожному з Вас з’ясувати чи безпечний пісок на дитячому майданчику біля власного будинку. Адже діти – це наше майбутнє!

Передрук та інше використання матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на www.labcentr.kr.ua.

84 Переглядів