• 27.05.2022

Обережно, кліщі!

Тра 23, 2018

Фахівцями обласного лабораторного центру 21-22 травня 2018 р. було проведено обстеження території Дендропарку на виявлення кліщів та їх дослідження.

Всього зібрано 68 екземплярів кліщів, з яких 9 екз. – інфіковані бореліями – збудниками хвороби Лайма: 3 екз. зі сторони входу з Критого ринку та  6 екз.-  вхід зі сторони вул. Волкова.

Враховуючи активізацію кліщів в природі, початок епідсезону із захворюваності на Лайм-бореліоз та з метою попередження ризику захворювання мешканців та відвідувачів міста даною особливо небезпечною інфекцією рекомендуємо:

– підприємствам, установам, організаціям, громадянам утримувати земельні ділянки та території відповідно до вимог санітарних норм, здійснювати заходи спрямовані на запобігання інфекційним захворюванням та забрудненню навколишнього середовища;

– своєчасно проводити як хімічну акарицидну, так і механічну обробку територій;

– своєчасне скошувати високу траву та рослинність в парках та місцях відпочинку;

– розчищення пішохідних доріжок від зайвої рослинності;

-встановлення в місцях відпочинку попереджувальних табличок «Обережно, кліщі!»;

– своєчасно організовувати збір і вивіз сміття та харчових відходів з метою попередження розмноження мишовидних гризунів;

– проведення профілактичних дератизаційних заходів проти гризунів, так як гризуни сприяють розвитку кліщів та відповідних інфекційних захворювань серед людей.

Після проведення протикліщових заходів на територіях, де були виявлені кліщів зі збудниками Лайм – бореліозу, рекомендуємо проводити повторні обстеження на наявність інфікованих кліщів.

 

Заступник директора                                           Н. І. Оперчук

Завідувач відділенням ОНІ                                  Ф.Ф. Чорний

 

Передрук та інше використання матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на www.labcentr.kr.ua.

199 Переглядів