Готуємось до літнього відпочинку


Весняне сонечко з кожним днем стає все теплішим, нагадуючи нам, що незабаром літо, що скоро ми зможемо засмагати та купатися у водоймах, вода в яких повинна відповідати санітарно-гігієнічним вимогам та нормтивам.

Нагадуємо, що вимоги до облаштування, утримання та прибирання пляжів та місць масового відпочинку на воді визначені Державними санітарними нормами та правилами утримання територій населених місць п.4 (1-12) та ГОСТ 17.1.5.02-80 “Охрана природи. Гидросфера. Гигиенические требования к зонам рекреации водных объектов”.

З метою визначення безпечності води поверхневих водойм, що зазвичай використовуються населенням області для відпочинку, Установою на літній період 2017 року заплановано вибіркові моніторингові дослідження води  водойм та піску на пляжах в таких місцях для купання.

В той же час, відповідно до вимог розділу 5 ГОСТу 17.1.5.02-80 власники та балансоутримувачі водних об’єктів чи їх ділянок, що використовуються для рекреації (пляж, місце для купаня) повинні забезпечити періодичний лабораторний контроль якості води на них протягом усього купального сезону.

Контроль повинен здійснюватись з періодичністю не рідше ніж два рази на місяць за показниками визначеними п.3.1 вищевказаного ГОСТу, а визначення числа лактозопозитивних кишкових паличок – не рідше ніж 1 раз на тиждень.

Запрошуємо власників та балансоутримувачів пляжів, зон відпочинку, в т.ч. на водних об’єктах до співпраці з ДУ “Кіровоградський обласний лабораторний центр МОЗ України” в частині проведення лабораторних досліджень.

Передрук та інше використання матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на www.labcentr.kr.ua.