До відома всіх туристичних агентств Кіровоградський обласний лабораторний центр надає до відома пам’ятку «Обережно – малярія!»


    За даними Міністерства охорони здоров’я України в 2017 р. в Україну завезено 45 випадків малярії, з них 3 випадки закінчились летально. Більшість випадків малярії завезено з країн Африки, Південної Азії та Південної Америки.

     В Кіровоградській області за останні 3 роки зареєстровано 5 випадків малярії та 1 рецидив малярії, переважно серед людей, які працювали в Африці за контрактом.

    Малярію можна «привезти» з ендемічної країни після відпустки, відрядження, тому від’їжджаючи в тропічні країни, небезпечні з малярії, необхідно потурбуватись за власне здоров’я.

   Малярія – небезпечне інфекційне захворювання з циклічним перебігом, при якому напади лихоманки чергуються з відносно спокійними періодами, без гарячки.  Збудником інфекції є малярійний плазмодій, який потрапляє від людини до людини через укуси малярійних комарів.

   Хвороба може розпочатися від 1 тижня до 1 року після зараження. Першими ознаками захворювання є слабкість, головний біль, ломота в тілі, підвищення температури до 39 – 400 і більше. Озноб змінюється на холодний рясний піт. Напади лихоманки повторюються періодично з різним інтервалом в залежності від форми малярії. Таким чином, малярія часто маскується під інші захворювання, наприклад ГРВІ.

    При перших симптомах захворювання не чекайте поки температура знизиться, зникне лихоманка, а негайно зверніться до лікаря і обов’язково повідомте про перебування в тропічній країні, щоб своєчасно почати лікування, адже малярія може мати вкрай неприємні наслідки і навіть закінчуватись смертю.

   Після повернення додому необхідно відразу повідомити дільничного лікаря про перебування в тропічній країні та здати кров для дослідження на малярію. Протягом 3-х років здавати кров на дослідження необхідно при будь-якому захворюванні.

    Перебуваючи в тропічній країні, де поширена малярія, слід вживати заходи обережності по захисту від укусів комарів: спати в кімнаті, де вікна і двері затягнені сіткою або сітчастою запоною, бажано просоченою інсектицидом; з сутінків до світанку одягатися так, щоб не залишати відкритими руки і ноги; відкриті ділянки тіла змащувати репелентом – засобом, що відлякує комарів, особливо під час перебування поза приміщенням ввечері та вночі.

     Варто пам’ятати, що організації, які відправляють туристів та співробітників в ендемічні з малярії країни, повинні інформувати про епідемічну ситуацію в країні виїзду та можливий ризик зараження малярією.

 

Заступник директора                                             Оперчук Н. І.

Завідувач епідвідділом                                           Дьяченко Н. Г.

 

 

 

Передрук та інше використання матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на www.labcentr.kr.ua.