Антибіотикорезистентність – світова проблема сьогодення


   31.08.2018 на базі КЗ «Кіровоградська дитяча обласна лікарня» відбувся  семінар для медичних працівників на тему: «Антибіотикорезистентність – світова проблема сьогодення». В даному заході взяли участь лікар епідеміолог вищої кваліфікаційної категорії, завідувач відділом, позаштатний міський епідеміолог Наталія Дьяченко та лікар – бактеріолог бактеріологічної лабораторії Марина Карман.                

 Проблема антибіотикорезистентності стосується не тільки медичної галузі, але і суспільства в цілому та є постійно діючим фактором транснаціональної та глобальної біологічної небезпеки. У 2016 році Всесвітня організація охорони здоров’я затвердила Глобальний план дій по боротьбі зі стійкістю до протимікробних препаратів.

  В зв’язку з цим в закладах охорони здоров’я проводиться комплекс заходів спрямованих на запобігання виникненню та поширенню внутрішньолікарняних інфекцій.

  Кіровоградський обласний лабораторний центр щорічно проводить мікробіологічний моніторинг епідемічно значимих об’єктів внутрішнього середовища відділень хірургічного профілю, з метою контролю за поширенням антибіотикорезистентних штамів мікроорганізмів. Бактеріологічна лабораторія ДУ «КОЛЦ МОЗУ», у разі виділення зазначених мікроорганізмів, обов’язково визначає їх чутливість до антимікробних препаратів та дезінфекційних засобів.

  За підсумками наради зазначено про необхідність покращення мікробіологічної діагностики клінічного матеріалу від хворих, з визначенням чутливості до антибіотиків для призначення адекватної антибіотикотерапії з метою стримування появи та розповсюдження полірезистентних до дії антибіотиків мікроорганізмів, а також забезпечити виконання наказу МОЗ України від 05.04.2007 року № 167 «Про затвердження методичних вказівок «Визначення чутливості мікроорганізмів до антибактеріальних препаратів».

 

 

Заступник директора                      Надія Оперчук

 

 

 

Передрук та інше використання матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на www.labcentr.kr.ua.