22 квітня – Міжнародний день Землі


Щорічно, 22 квітня люди по всій планеті відзначають День Землі. Цей день став загальнолюдським символічним святом любові та турботи за наш спільний дім.

Міжнародним свято було оголошено в 1990 році. У цей день кожен мешканець області може зробити свій маленький внесок у справу захисту навколишнього середовища: очистити від сміття прилеглу територію, висадити хоча б одне дерево, відмовитися хоча б на день від використання автомобіля.

Земля – наша годувальниця, наш спільний дім, в якому створені абсолютно унікальні умови, що дозволяють нам не тільки виживати, але й насолоджуватися життям у всій її красі і різноманітності. Вона віддає нам себе цілком. Але слід пам’ятати, що грунт може бути джерелом збудників інфекційних хвороб та інвазій небезпечних для людини наприклад таких як: правець, ботулізм, сибірка, геогельмінтози. Також грунт має властивість акумулювати хімічні речовини, в т.ч. солі важких металів.

З метою вивчення стану грунту на території області, фахівцями Установи в рамках вибіркових моніторингових досліджень здійснюється відбір та дослідження проб грунту (піску) з дитячих майданчиків в житловій забудові, в місцях масового відпочинку населення на воді (пляжах), на території санітарно – захисних зон промислових підприємств, місць видалення відходів (сміттєзвалищ).

За результатами досліджень проведених у 2016 році найбільший відсоток нестандартних проб було виявлено в санітарно-захисних зонах місць видалення відходів (сміттєзвалищ) за санітарно-хімічним показникам – 9%, за вмістом солей важких металів – 8,3%, за бактеріологічними показниками – 14% (м.Кропивницький, м.Олександрія, Знам’янський та Олександрійський райони).

Грунт в зоні місць масового відпочинку на воді (пляжі) за бактеріологічними показниками не відповідав вимогам нормативу в 24 випадках, що становить 14% – (місця масового відпочинку на території м.Кропивницький, м.Олександрія, м.Світловодськ, Олександрійського району).

Шановні мешканці області нагадуємо Вам, що для запобігання негативним наслідкам після будь-якого контакту з землею, піском, слід не просто мити руки, а ще й ретельно чистити нігті, особливо дітям видаляти бруд з під нігтів.

Продукти, які ростуть в землі – овочі, зелень, ягоди, та все, що пов’язане з землею вимагає ретельного миття під проточною водою і ошпарювання окропом.

Перед тим як залишити сміття у невстановленому для цього місці пам’ятайте, що багатство Землі потрібно берегти, щоб передати їх наступним поколінням.

Передрук та інше використання матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на www.labcentr.kr.ua.