• 06.07.2022

КОРОСТА

Гру 19, 2018

 

  Короста (scabies) – це заразне захворювання шкіри, яке викликається коростяними кліщм

  З початку року на Кіровоградщині зареєстровано 146 випадків корости, із них 67 випадків (45,8%) серед дітей, В порівняні з аналогічним періодом минуло року спостерігається ріст захворюваності на 10,1%. Захворювання реєструвалося майже на всіх адміністративних територіях, але найбільша частка уражених припадає на міста Кропивницький (11.6%), Олександрію (9.5%), Гайворонський (8.9%) і Бобринецький райони (7%5). 

Здебільшого підйом захворюваності коростою реєструються в осінньо-зимовий період. Зараження коростою відбувається при прямому  контакті із хворою людиною. Основними обставинами, при яких відбувається зараження коростою, являються статеві стосунки,  ущільнені житлові умови, коли діти та дорослі ділять одне ліжко, незадовільні санітарно-гігієнічні умови та недотримання особистої гігієни. Непряма передача інфікування може відбуватися також через одяг та постільні приналежності, які належать хворому. Основними клінічними симптомами корости являються: сильне свербіння, яке посилюється у вечірній та нічний час, виявлення характерних коростяних ходів, поява вузлових та пухирчатих висипань, ерозій, розчухування. Характерна локалізація елементів висипки на бокових поверхонь пальців рук, між пальцями, в ліктьових згинах, пахвинних складках, животі, внутрішній поверхні стегон, попереку, молочній залозі у жінок та статевих органах у чоловіків, потім розповсюджується кліщ на всі ділянки шкіри. Щоб усунути можливість непрямої передачі коростяного кліща через постільні приналежності, одяг та інші речі необхідне проведення їх дезінфекції, яку можна здійснити наступними способами:

–  прання з наступним кип’ятінням і прасування

 – проведення камерного знезараження подушок, матрацу, ковдри, покривала, головних уборів,   взуття та інших речей  які підлягають кип´ятінню;

 – обробка дезінсекційним засобом поверхонь приміщень (підлога, двері, ручки) та умеблювання (стільці, м’які меблі, тощо).

лікар-епідеміолог                                                                                                                           Оленюк М.О.

Передрук та інше використання матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на www.labcentr.kr.ua.

500 Переглядів