Про випадок захворювання на менінгококову інфекцію


2 Переглядів

     В зв’язку з реєстрацією менінгококової інфекції в учня спеціалізованої загальноосвітньої школи №14, м. Кропивницький епідеміологічне розслідування, протиепідемічні та профілактичні заходи продовжуються.

     Проведено медичний огляд лікарем отоларингологом 254 контактних дітей та 75 вчителів; з них бактеріологічно обстежено за призначенням лікаря 176 осіб. За результатами дослідження виявлено збудник менінгококової інфекції в 5-х випадках. Хворий та бакносії інфекції проходять лікування в закладі охорони здоров’я.

     За результатами медичного спостереження за контактними нових випадків захворювання не зареєстровано.

     Менінгококова інфекція  – це гостре інфекційне захворювання. Збудник передається з крапельками слизу при кашлі, чханні, розмові. Внаслідок нестійкості менінгокока у зовнішньому середовищі та його локалізації на слизовій оболонці задньої стінки носоглотки, він передається при досить тісному і тривалому спілкуванні. У сім’ях, де стався випадок менінгококової інфекції, ризик зараження зростає.       Збудник інфекції нестійкий у навколишньому середовищі. Достатньо провести вологе прибирання та провітрювання приміщення і збудник гине.

     Має значення своєчасне виявлення запалення носоглотки у дітей і дорослих та звернення до лікаря отоларинголога для призначення лікування.

     Основними профілактичними заходами є раннє виявлення і ізоляція хворих, санація виявлених носіїв антибіотиками за призначенням лікаря,  пропаганда правил особистої гігієни, санітарно-просвітня робота.

     На сьогоднішній день вакцинація є найкращим способом захистити себе та своїх дітей від бактеріального менінгіту. Існують такі вакцини проти збудників менінгіту: менінгококова, пневмококова та Hib-вакцина проти гемофільної інфекції. Відповідно до Національного календаря профілактичних щеплень імунізація проти гемофільної інфекції є обов’язковою; проти менінгококової та пневмококової – рекомендованими.

 

 

 

Передрук та інше використання матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на www.labcentr.kr.ua.