• 05.10.2023

На Кіровоградщині зареєстровано випадок підозри на лептоспіроз

Чер 11, 2019

     У мешканця с.Олександрівка Олександрійського району лікарі підозрюють захворювання на лептоспіроз.

     Фахівцями Олександрійського міськміжрайонного відділу ДУ «Кіровоградський обласний лабораторний центр МОЗ України» проводиться розслідування цього випадку та з’ясовано що чоловік періодично рибалив у місцевій водоймі, з чим і пов’язує своє захворювання.

     Наразі фахівці установи проводять обстеження можливого місця зараження та лабораторні дослідження.

     Для запобігання виникнення інших випадків захворювання людей на лептоспіроз  сільському голові направлені наступні рекомендації:  

– терміново інформувати громаду про небезпеку купання та риболовлі у водоймі;

– тимчасово (до закінчення розслідування випадку та проведення лабораторних досліджень води) заборонити купання у водоймі;

– на березі водойми встановити таблички «Купатися заборонено»;

– на прилеглих до водойми територіях провести дератизаційні заходи, направлені на знищення мишовидних гризунів, які можуть бути переносниками лептоспірозу та інших небезпечних інфекцій;

– систематично проводити профілактичні дератизаційні заходи на всій території села та зобов’язати проводити такі заходи усіх власників закладів громадського харчування та торгівлі.  

 

Довідково:

 

     Лептоспіроз –  особливо- небезпечне інфекційне захворювання, яке викликається бактерією Leptospira.   Бактерія, що спричиняє лептоспіроз у людей, потрапляє у воду із сечею інфікованих тварин, найчастіше – гризунів.

     Захворіти на лептоспіроз можна під час купання у заражених водоймах, при контакті із інфікованими тваринами. У тіло людини бактерія лептоспірозу частіше потрапляє через тріщини, порізи чи рани на шкірі чи слизові оболонки (очі, ніс, рот). 

     В Україні захворюваність на лептоспіроз сезонна і зростає навесні і влітку, коли люди більше часу проводять біля водойм.

     Людина може захворіти у період від двох днів до чотирьох тижнів після зараження.  Симптоми варіюються від легких (головний біль, гарячка, біль у м’язах, почервоніння очей, діарея, висипання)  до серйозних (ураження нирок, ураження печінки, менінгіт) і навіть смерті.  

     Лептоспіроз часто складно діагностувати, адже симптоми схожі на прояви інших захворювань – наприклад, можуть нагадувати грип, який більш характерний восени і взимку.  

     Якщо у вас є симптоми захворювання, і ви нещодавно контактували із потенційно зараженою водою – зверніться до лікаря. При підозрі на лептоспіроз лікування необхідно розпочати якнайшвидше.

     Ризики захворіти на лептоспіроз суттєво зменшуються, якщо ви уникаєте перебування у потенційно зараженій воді і контактів із інфікованими тваринами. 

 

 

Передрук та інше використання матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на www.labcentr.kr.ua.

1 026 Переглядів