У вересні в Кропивницькому реєструють зростання кількості хворих з підозрою на вірусний гепатит А


     Характерні симптоми виявлено серед дітей та дорослих, яких направлено на лікування у стаціонарні медичні заклади. Занепокоєння медиків викликає той факт, що в останні роки   епідемічна ситуація з вірусного гепатиту А була стабільною. Реєструвались поодинокі випадки захворювання. Так, за минулий 2018 рік в області було зареєстровано 12 лабораторно підтверджених випадків з них 3 серед дітей.

      З початку 2019 року уже зареєстровано 10 випадків, із них 3 серед дітей. Сьогодні ми маємо  ще 4 підозрілих випадків у Кропивницькому, з них 2 дітей.

     Варто пам’ятати: гепатит А широко розповсюджене гостре інфекційне захворювання, клінічний перебіг якого характеризується ознаками інтоксикації та гострим ураженням печінки.

     За механізмом передачі збудника інфекції гепатит А відносять до кишкових інфекцій. Джерело інфекції – хвора людина, яка виділяє збудник – вірус гепатиту А в навколишнє середовище разом з кишковими випорожненнями. Вірус передається:

 • від людини до людини;
 • через харчові продукти;
 • через воду;
 • через брудні руки;
 • через предмети загального користування.

     Інкубаційний період триває від 7 днів до 51 дня, в середньому 35 днів.

     Найчастіше захворювання починається із загальних симптомів як при гострих респіраторних вірусних інфекціях, а саме: з нездужання, головного болю, катаральних проявів, підвищення температури тіла до 37,5 – 390С на протязі 1 – 3 днів. В подальшому  зникає апетит, з’являється відчуття дискомфорту в області печінки, через 2 – 4 дні змінюється колір сечі, знебарвлюються випорожнення, змінюється колір слизових оболонок та шкіри,  з’являється жовтяниця.

     Раннє виявлення і госпіталізація хворих гострою формою хвороби – перший і важливий крок в припиненні розповсюдження гепатиту А в сім’ї та колективі, що необхідно в зв’язку з тим, що хворий може виділяти вірус в навколишнє середовище з першого дня захворювання.

     Щоб уникнути зараження вірусом гепатиту А треба дотримуватися простих, але ефективних методів:

 • ретельно мити руки перед приготуванням та вживанням їжі, після поїздок в громадському транспорті, після перебування на прогулянці, після відвідуванням місць загального користування, тощо;
 • овочі та фрукти ретельно мити перед вживанням;
 • дотримуватись суворого водно-питного режиму, не пити воду із невідомих джерел;
 • не заковтувати воду при купанні у басейнах та відкритих водоймищах;
 • не пити з одного келиха напої та дотримуватись правил особистої гігієни;
 • під час догляду за хворими слід суворо дотримуватися правил особистої гігієни, ретельно мити руки, дезінфікувати столовий посуд.

 

 

Передрук та інше використання матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на www.labcentr.kr.ua.