Коронавірусна інфекція і діти


Фахівці обласного лабораторного центру інформують, що діти можуть захворіти на COVID-19, але найчастіше — без ускладнень. Є дослідження китайських вчених, всі вони підтверджують, що діти переносять це захворювання досить легко. Вірогідність зараження коронавірусною інфекцією у дітей нижча, ніж у дорослих, а переносимість легша.

А ось потреба у прогулянках у дітей вища, ніж у дорослих. Тому дітям гуляти просто необхідно.

Головне питання: як дітей доставити на вулицю з найменшим ризиком? Якщо є можливість не використовувати ліфт, краще пройдіться з дитиною сходами пішки. У ліфті обмежений простір і більше шансів для контакту з аерозольною суспензією людини, яка щойно кашляла або чхала. Слідкуйте, щоб дитина не чіпала поручні, стіни… Відштовхуємося  від того, що найчастіше вірус потрапляє в організм контактним шляхом.

Перед тим як зайти у громадські місця – магазин, аптеку, громадський транспорт – маску треба одягати. Здавалося б, здорові не повинні носити маски, але тут спрацьовує психологічний ефект захисту. А ще, якщо ти в масці, люди схильні триматися на відстані.

Випадків зараження дорослих від дітей не було. Найчастіше діти заражаються від дорослих.

Порад не гуляти, не спілкуватися на вулиці для дітей не було.

Краще прогулятися, пройтися з дитиною, ні з ким не контактуючи. Подібна обережність викликана тільки тим, що ми ще не знаємо всіх властивостей вірусу, його патогенності.

Симптоми коронавірусної інфекції у дітей можуть бути нехарактерними. Як звичайна ГРВІ, хіба що немає рідких рясних виділень з носа. Підвищена температура, кашель, що триває понад три дні без динаміки.

Вакцинація  на період карантину не повинна припинятися. Вакцинокеровані інфекції, щойно ми перестаємо їм приділяти увагу, підіймають голову. Згідно з новим наказом, карантин не є протипоказанням до вакцинації. Єдине, здорові діти, які прийшли на щеплення, не повинні перетинатися з хворими.

Дітям зараз краще не спілкуватися з бабусями і дідусями. Якщо є така можливість, краще бабусь і дідусів тримати далі від дітей. У зоні ризику люди  похилого віку з хронічними захворюваннями, які приймають, наприклад, протизапальні препарати, хіміотерапію.

Діти зазвичай активні, бігають, стрибають, наскільки їм дозволяють габарити квартир. Кожна ситуація, в тому числі карантин, має свої переваги — використовуємо їх із користю.

Передрук та інше використання матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на www.labcentr.kr.ua