І знову підозра на ботулізм


30 травня поточного року до Установи надійшло повідомлення про госпіталізацію жительки Світловодського району до центральної районної лікарні, якій встановлено попередній діагноз – ботулізм.

Перші симптоми недуги жінка відчула 22 травня, на другий день після вживання в їжу м’ясної консерви власного виготовлення.

25 травня хвора звернулась за медичною допомогою до Олександрійської центральної лікарні, але вирішивши лікуватись за місцем проживання відмовилась від госпіталізації.

Лише 30 травня жінка звернулась до Світловодської центральної районної лікарні де була госпіталізована з попереднім діагнозом “ботулізм?”.

Перебіг захворювання лікарі ставлять як середній.

Спеціалістами Світловодського районного лабораторного відділення проведено епідеміологічне розслідування в ході якого встановлено, що залишки продукту та аналогічна продукція в родині відсутні. З членами родини проведена роз’яснювальна робота щодо небезпеки ботулізму.

1 червня до лабораторії особливо небезпечних інфекцій ДУ “Кіровоградський обласний лабораторний центр МОЗ України” доставлена кров хворої для проведення діагностичного дослідження.

Наразі дослідження триває.

Передрук та інше використання матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на www.labcentr.kr.ua.