• 24.10.2021

Епідемічна ситуація із захворюваності на грип та ГРВІ за 44 тиждень 2020 р. на Кіровоградщині

Лис 5, 2020

В Кіровоградській області, як і в Україні в цілому, розпочався сезонний  підйом  захворюваності на грип та гострі респіраторні інфекції. На даний час захворюваність з ГРВІ знаходиться на неепідемічному рівні.

На минулому тижні в області на ГРВІ захворіло 2814 чоловік, з них 897 (32%) діти та підлітки віком до 17 років. Госпіталізовано – 315 хворих. Показник захворюваності не перевищує рівень епідемічного порогу та знаходиться на рівні мінус 39,9% до значення епідпорогу.  Грип не зареєстрований.

Кількість осіб груп ризику, які підлягають щепленню проти грипу в 2020 році в Кіровоградській області – 7717.

В регіоні на даний час щеплено проти грипу – 88 осіб, з них діти до 5 років – 8 осіб, медичні працівники – 5 осіб.

Щодо наявності вакцин в аптечній мережі, станом на звітний, 44-й тиждень, вакцини відсутні.

Кіровоградський обласний лабораторний центр постійно здійснює моніторинг циркуляції вірусів серед мешканців області, веде облік захворюваності на грип та гострі респіраторні інфекції. Медичними працівниками  обласного центру проводиться широка санітарно-освітня робота.

Нагадуємо, що найкраща профілактика грипу — це вакцинація, яка захищає від усіх актуальних штамів грипу, є безпечною і ефективною.

Пам’ятайте про важливість колективного імунітету! Особливо важливою вакцинація є для представників груп ризику, оскільки вона значно збільшує шанси цих людей запобігти смертельним наслідкам хвороби.

.Передрук та інше використання матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на www.labcentr.kr.ua

42 Переглядів