Епідемічна ситуація із захворюваності на грип та ГРВІ за 44 тиждень 2020 р. на Кіровоградщині


В Кіровоградській області, як і в Україні в цілому, розпочався сезонний  підйом  захворюваності на грип та гострі респіраторні інфекції. На даний час захворюваність з ГРВІ знаходиться на неепідемічному рівні.

На минулому тижні в області на ГРВІ захворіло 2814 чоловік, з них 897 (32%) діти та підлітки віком до 17 років. Госпіталізовано – 315 хворих. Показник захворюваності не перевищує рівень епідемічного порогу та знаходиться на рівні мінус 39,9% до значення епідпорогу.  Грип не зареєстрований.

Кількість осіб груп ризику, які підлягають щепленню проти грипу в 2020 році в Кіровоградській області – 7717.

В регіоні на даний час щеплено проти грипу – 88 осіб, з них діти до 5 років – 8 осіб, медичні працівники – 5 осіб.

Щодо наявності вакцин в аптечній мережі, станом на звітний, 44-й тиждень, вакцини відсутні.

Кіровоградський обласний лабораторний центр постійно здійснює моніторинг циркуляції вірусів серед мешканців області, веде облік захворюваності на грип та гострі респіраторні інфекції. Медичними працівниками  обласного центру проводиться широка санітарно-освітня робота.

Нагадуємо, що найкраща профілактика грипу — це вакцинація, яка захищає від усіх актуальних штамів грипу, є безпечною і ефективною.

Пам’ятайте про важливість колективного імунітету! Особливо важливою вакцинація є для представників груп ризику, оскільки вона значно збільшує шанси цих людей запобігти смертельним наслідкам хвороби.

.Передрук та інше використання матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на www.labcentr.kr.ua