Епідемічна ситуація із захворюваності на грип та ГРВІ за 46 тиждень 2020 року на Кіровоградщині


В Кіровоградській області, як і в Україні в цілому, розпочався сезонний підйом захворюваності на грип та гострі респіраторні інфекції. На даний час захворюваність з ГРВІ знаходиться на неепідемічному рівні.

На минулому тижні в області на ГРВІ захворіло 4183 особи, з них 1238 (29,6%) діти та підлітки віком до 17 років. Госпіталізовано – 358 хворих. Показник захворюваності не перевищує рівень епідемічного порогу та знаходиться на рівні мінус 10,6% до значення епідпорогу. Грип не зареєстрований.

Кількість осіб груп ризику, які підлягають щепленню проти грипу в 2020 році в Кіровоградській області – 7717.

В регіоні на даний час щеплено проти грипу – 370 осіб, з них діти до 5 років – 54 особи, медичні працівники – 68 осіб.

Станом за звітній, 46-й тиждень, вакцини проти грипу в наявності в 5-ти аптеках області.

Кіровоградський обласний лабораторний центр постійно здійснює моніторинг циркуляції вірусів серед мешканців області, веде облік захворюваності на грип та гострі респіраторні інфекції. Медичними працівниками обласного центру проводиться широка санітарно-освітня робота.

Нагадуємо, що найкраща профілактика грипу – це вакцинація. Яка захищає від усіх актуальних штамів грипу, є безпечною і ефективною.

Пам’ятайте про важливість колективного імунітету! Особливо важливою вакцинація є для представників груп ризику, оскільки вона значно збільшує шанси цих людей запобігти смертельним наслідкам хвороби.

Передрук та інше використання матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на www.labcentr.kr.ua