• 05.10.2023

Установа своєчасно відреагувала на надзвичайну ситуацію

Лип 14, 2017

13.07.2017 року на адресу Установи надійшло звернення Кіровоградської міської комісії ТЕБ та НС Кіровоградської міської ради щодо проведення вимірювання потужності поглиненої дози гамма-випромінювання в місці несанкціонованого розкриття ґрунту за межами населеного пункту в районі глиняного кар’єру “Веселівське родовище”. Фахівцями радіологічної лабораторії того ж дня оглянуто місце події та проведені вимірювання потужності поглиненої дози гамма-випромінювання.

В результаті огляду встановлено, що несанкціоноване розкриття ґрунту проводилося на місці захоронення забрудненого ґрунту, майна та матеріалів, вилучених на території ВГМ БУ-2 тресту «Ківровоградбуд» та по провулку Червонозорівський, після дезактивації наслідків радіаційної аварії, що була проведена в м.Кіровограді в вересні – листопаді 1988 року.

За даними, що володіє Установа, на цій дільниці було захоронено понад 1500 тон радіоактивно забрудненого майна.

На момент захоронення потужність еквівалентної дози гамма-випромінювання від цього майна складала до 300 мкР/год.

За результатами вимірювань на цей час, потужність потужність еквівалентної дози гамма-випромінювання на місці несанкціонованого розкриття ґрунту становить від 30 до 150 мкР/год, при показниках природного фону від 10 до 15 мкР/год.

Передрук та інше використання матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на www.labcentr.kr.ua.

621 Переглядів