Установа своєчасно відреагувала на надзвичайну ситуацію


13.07.2017 року на адресу Установи надійшло звернення Кіровоградської міської комісії ТЕБ та НС Кіровоградської міської ради щодо проведення вимірювання потужності поглиненої дози гамма-випромінювання в місці несанкціонованого розкриття ґрунту за межами населеного пункту в районі глиняного кар’єру “Веселівське родовище”. Фахівцями радіологічної лабораторії того ж дня оглянуто місце події та проведені вимірювання потужності поглиненої дози гамма-випромінювання.

В результаті огляду встановлено, що несанкціоноване розкриття ґрунту проводилося на місці захоронення забрудненого ґрунту, майна та матеріалів, вилучених на території ВГМ БУ-2 тресту «Ківровоградбуд» та по провулку Червонозорівський, після дезактивації наслідків радіаційної аварії, що була проведена в м.Кіровограді в вересні – листопаді 1988 року.

За даними, що володіє Установа, на цій дільниці було захоронено понад 1500 тон радіоактивно забрудненого майна.

На момент захоронення потужність еквівалентної дози гамма-випромінювання від цього майна складала до 300 мкР/год.

За результатами вимірювань на цей час, потужність потужність еквівалентної дози гамма-випромінювання на місці несанкціонованого розкриття ґрунту становить від 30 до 150 мкР/год, при показниках природного фону від 10 до 15 мкР/год.

Передрук та інше використання матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на www.labcentr.kr.ua.