• 20.06.2024

Як отримати «пакунок малюка» або грошову компенсацію за нього

  • Домівка
  • Як отримати «пакунок малюка» або грошову компенсацію за нього

Отримати «пакунок малюка» можна у пологовому будинку або, якщо його немає у наявності при виписці новонародженого, в управлінні соцзахисту за місцем проживання/перебування заявника.

За бажанням, замість «пакунку малюка» батьки можуть отримати грошову компенсацію. Під час воєнного стану (плюс один місяць після його завершення) уряд дозволив використовувати ці кошти на будь-які потреби.

Також не застосовується вимога використати грошову компенсацію впродовж 12 місяців. Родина може витратити їх протягом воєнного стану плюс один місяць без цього обмеження.

Для отримання компенсації не потрібно відкривати спеціальний рахунок – гроші перераховуються на будь-який рахунок у «Приватбанку». Виплата на картки інших банків не передбачена.

Щоб отримати гроші, один з батьків має подати до центру надання адміністративних послуг (мапа працюючих ЦНАПів) або виконавчого органу сільської, селищної ради такі документи:

  • заяву
  • копію свідоцтва про народження
  • довідку з пологового будинку про неотримання «пакунку малюка»

Документи необхідно подати особисто за місцем проживання/перебування отримувача.

Якщо свідоцтва про народження немає, то до заяви достатньо прикласти копію документа, що підтверджує факт народження дитини в закладі охорони здоров’я або поза ним.

В разі відсутності батьків заяву можуть подати патронатні вихователі, прийомні батьки, батьки-вихователі, опікуни новонародженої дитини. В такому випадку до заяви вони додають:

  • копію рішення районної, районної у місті Києві держадміністрації, виконавчого органу міської ради або суду про встановлення опіки (у разі здійснення опіки над дитиною)
  • копію рішення районної, районної у місті Києві держадміністрації, виконавчого органу міської ради про влаштування дитини в сім’ю патронатного вихователя або до дитячого будинку сімейного типу, або прийомної сім’ї (для сім’ї патронатного вихователя, прийомної сім’ї або дитячого будинку сімейного типу)

 

* На основі інформації від Міністерства соціальної політики України, порталу «Дія»