• 20.06.2024

Як перетнути кордон з дитиною до 18 років

  • Домівка
  • Як перетнути кордон з дитиною до 18 років

В умовах воєнного стану вимоги для виїзду дітей за кордон є спрощеними.

Не потрібна нотаріальна згода одного з батьків, що було обов’язковим у мирний час. Достатньо свідоцтва про народження дитини або її закордонного паспорта, навіть якщо він протермінований.

Якщо цих документів немає, один з батьків може внести інформацію про дитину в свій паспорт. Для цього потрібно звернутися до найближчого територіального підрозділу Державної міграційної служби України. Відповідна відмітка у паспорті посвідчує особу дитини, підтверджує її українське громадянство і дозволяє вивезти її за кордон.

У разі, якщо документів немає взагалі або дитина є іноземцем, прикордонники приймають копії документів, які є, або будь-які інші докази підтвердження її особи.

Якщо дитину супроводжує хтось із родичів, наприклад, тітка, бабуся, повнолітня сестра, вітчим, їм потрібно мати з собою:

  • документи, які змогли б підтвердити родинні зв’язки з дитиною
  • або посвідчену згоду від одного з батьків, із зазначенням, що саме ця особа вивозить дитину за кордон

Якщо дітей супроводжують не родичі, то прикордонники вивчають кожну ситуацію окремо.

З 16 років неповнолітній може перетнути кордон самостійно.

 

* На основі інформації від Міністерства соціальної політики України, Державної прикордонної служби України, омбудсменки Людмили Денісової та пояснень юридичної фірми Asters – учасника спільноти «Бізнес без бар’єрів»