• 20.07.2024

Як зареєструвати новонародженого під час війни

  • Домівка
  • Як зареєструвати новонародженого під час війни

Щодня в Україні з’являються нові життя. Правда, під час війни це відбувається у зовсім інших обставинах – без будь-яких зручностей, комфорту і нерідко за межами лікарень.

Якщо пологи відбулися не у медичному закладі, це не стане на заваді для реєстрації малюка.

Наразі послуга єМалятко недоступна, але на період воєнного стану МОЗ спростило процедуру оформлення новонароджених.

Для реєстрації потрібне лише паперове медичне свідоцтво про народження за формою №103/о. Його можуть видавати медичні працівники, які були присутні під час пологів або проводили перший огляд новонародженого.

Якщо немає потрібних бланків, медпрацівники можуть виписати довідку про народження в довільній формі у двох екземплярах. Один з них передається матері, а другий – на зберігання до медзакладу.

Після цього потрібно звернутися до найближчого відділу державної реєстрації актів цивільного (ДРАЦС), який працює (незалежно від місця народження дитини та місця проживання батьків).

Ще один варіант отримати свідоцтво про народження дитини – особисте звернення породіллі до закладу охорони здоров‘я.

Для цього слід мати з собою медичні документи щодо спостереження вагітності або бути зареєстрованою в електронній системі охорони здоров’я, де містяться медичні записи про вагітність.

 

* На основі інформації від Міністерства охорони здоров’я України, Міністерства цифрової трансформації України, Міністерства юстиції України, представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні