• 20.07.2024

Декларування 2021

Війна внесла корективи в сферу декларування доходів державних службовців.

Ще в перші дні після вторгнення Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) виступило за те, щоб до перемоги над Росією декларанти "не витрачали свій час на заповнення та подання декларацій".

7 березня 2022 року набув чинності закон, який переніс дедлайн подання будь-яких звітних документів на три місяці після закінчення воєнного стану. Тоді ж НАЗК випустило роз’яснення, якийх саме декларацій стосується перенесений термін:

  • щорічних декларацій і декларацій після звільнення за 2021 рік;
  • декларацій у зв’язку зі звільненням, якщо воно відбулось під час дії воєнного стану;
  • кандидатських декларацій за 2021 рік, якщо людину призначили на посаду у період дії воєнного стану.

Також передбачалося відтермінування подання декларації (більше, ніж на три місяці після скасування воєнного стану) у випадку, якщо через безпосередні наслідки участі у бойових діях людина не матиме можливості цього зробити.

У такому випадку вона може подати декларацію протягом місяця з дня закінченнях цих самих наслідків.

Крім цього у НАЗК наголошували, що повні перевірки декларацій та заходи контролю щодо правильності та повноти заповнення декларації не проводитимуться. У частині фінансового контролю НАЗК проводить тільки моніторинг способу життя.

Також 24 лютого 2022 року НАЗК закрило доступ до публічної частини Реєстру декларацій – для того, щоб агресор не міг отримати дані про українських держслужбовців і політиків.