• 19.05.2024

8 квітня – Міжнародний день тайцзи і цигуна (World Tai Chi and Qigong Day або Всесвітній день тайцзицюань і цигун)

Кві 8, 2022

Цей день почали відзначати 8 квітня у всьому світі з 1999 року і, згідно з традицією, люди, які практикують ці техніки, проводять масові заняття.

Система Тай-Чі в перекладі означає «сила та впевненість», тривалий час існувала як бойове мистецтво, засноване на застосуванні внутрішньої сили. Нині для багатьох це – популярний варіант фітнесу, давньокитайська лікувальна гімнастика, подібна на танець великих граційних птахів, користь якої складно переоцінити, оскільки регулярні заняття дозволяють укріпити кістки, м’язи, суглоби (корисно для профілактики остеопорозу, показано при онкологічних захворюваннях, які супроводжуються розрідженням кісткової тканини, для пришвидшення процесу реабілітації після переломів та інших травм).

Гімнастика Тай-Чі покращує координацію, це також і робота для мозку, оскільки виконання досить незвичних рухів, постійний контроль за диханням, швидкістю та напрямком тренує мозок. Недарма цю гімнастику рекомендують саме для осіб зрілого віку, літніх людей. Тайцзи покращує кровообіг та роботу шлунково-кишкового тракту, роботу легень, що актуально в період вірусних епідемій, сприяє нормалізації ваги тіла. Тай-Чі часто згадують разом з Цигун –це друга сторона однієї медалі. Цигун – також робота з енергією, вміння її накопичувати і направляти, це баланс п’яти елементів в нашому тілі, це те саме, що і медитація. Цигун може бути статичним і динамічним. Останній використовують в школах єдиноборств. Цигун допомагає при головних болях, втомі, проблемах з тиском, внутрішньому неспокої.

Людина, яку виховували в традиціях європейської культури, з дитинства засвоїла певні норми поведінки та склад мислення. Для європейця Схід подібний до незвіданого, незрозумілого, неочікуваного, подекуди – лякаючого. Проте сам Конфуцій наголошував на необхідності вчитися, вдосконалюватися. Відомий його вислів: «Вчитися і не розмірковувати – це даремно витрачати час. Розмірковувати та не вчитися – згубно». Тому потрібно думати, вчитися і використовувати отриманні знання.