• 17.05.2024

Інтерв’ю по йодопрофілактиці населення

Вер 7, 2022

Головна державна санітарна лікарка Кіровоградської області Надія Оперчук надала інтерв’ю Суспільному ТБ та розповіла, як слід діяти у разі радіаційної аварії:

  • Основне – потрібно залишатись в приміщенні або терміново у нього зайти, якщо ви знаходитесь на вулиці.
  • Не панікувати.
  • Слідкуйте за офіційними джерелами інформації.
  • Знезаразьте себе.
  • Помийтесь, якщо є така можливість.
  • Одягніть чистий одяг.

«Допоки рятувальники чи влада не повідомили про безпеку водопровідної води, доти лише вода в пляшках залишатиметься не забрудненою. Також харчові продукти є безпечними, якщо зберігались у герметичних контейнерах, холодильнику або морозильній камері.

Населення, яке проживає на території , де є загроза забруднення радіоактивними ізотопами йоду, приймає профілактичну дозу препарату калій йодиду - тільки ПІСЛЯ ОФІЦІЙНОГО ОПОВІЩЕННЯ про загрозу радіоактивного викиду та необхідність проведення йодної профілактики. Приймати його для «профілактики» без потреби – недопустимо. Це може зашкодити вашому здоров’ю. Також важливо, що йодна профілактика здійснюється одноразово. Цю таблетку випивають одноразово усі дорослі люди до 40 років та діти від народження. Людям після 40 років ці таблеточки пити не потрібно. Пацієнтам, у яких видалена щитоподібна залоза, пацієнтам з тиреотоксикозом або токсичним зобом приймати ці таблеточки теж не потрібно. Дозування цього лікарського засобу 125 міліграм, діти від 3 до 12 років - по пів таблетки, зовсім маленькі дітки – одну четверту таблетки. Така одноразова доза прийому цього лікарського засобу» - наголошує головна державна санітарна лікарка Кіровоградської області Надія Оперчук.

«Моніторинг радіаційного фону на предмет дотримання всіх показників  проводиться постійно.

Станом на 07.09.2022 року жодних відхилень від природного фону не зафіксовано.» – додала Надія Оперчук.