Який буде наступний епідсезон з грипу?


      Кіровоградський обласний лабораторний центр МОЗ України інформує мешканців області про прогноз епідсезону з  грипу вже цієї осені.

    За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я  в новому епідсезоні  2018/2019 рр. в Північній півкулі будуть циркулювати наступні віруси грипу:  

  • вірус, подібний А/Singapore/ INFIMH-16-0019/2016(НЗN2);
  • вірус, подібний А/Місhіgаn/45/2015(Н1N1)рdm09;
  • вірус, подібний В/Соlогаdо/06/2017.

     

 

З метою підготовки до епідсезону з грипу та ГРВІ Кіровоградський обласний лабораторний центр рекомендує:

  1. Проводити вакцинацію проти грипу на початку епідсезону (у вересні – жовтні поточного року) з метою забезпечення найкращого захисту.
  2. Керівникам органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, установ, організацій та підприємств незалежно від форм власності ініціювати питання щодо виділення коштів на закупівлю вакцини проти грипу для осіб із груп ризику (медичні працівники, вагітні, діти до 5 років, особи старше 65 та особи з хронічними захворюваннями), лікарських засобів, дезінфекційних препаратів, діагностичних тест-систем та засобів індивідуального захисту.
  3. Проводити серед населення освітні заходи з залученням засобів масової інформації щодо ефективних методів профілактики грипу, в тому числі специфічної, дотримання правил особистої гігієни, необхідності своєчасного звернення за медичною допомогою.

Заступник директора                                                      Оперчук Н. І.

Лікар епідеміолог                                                            Головань А. Ю.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Передрук та інше використання матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на www.labcentr.kr.ua.