Аналіз епідемічної ситуації з ГРІ та грипу в Кіровоградській області за 14 тиждень 2017 р.


             Епідемічна ситуація з грипу та ГРІ в області відносно спокійна. Показник захворюваності не перевищив значення епідпорогу та знаходиться на рівні: мінус 27,7 % до епідпорогу (інт. пок. 378,08 на 100 тис. нас., епідпоріг 523,11). Всього за минулий тиждень захворіло  3655   осіб, з них  75,1 %  дітей.

          На 3-х адміністративних територіях рівень захворюваності перевищує значення епідпорогу: Знам`янський, Кіровоградський, Олександрійський райони.

          За минулий тиждень в області госпіталізовано 331 хворих, з них 79,2 % дітей та підлітків віком до 17 років.

          У вірусологічній лабораторії обласного лабораторного центру проведено 7 дослідженнь зразків матеріалу від хворих на ГРІ: вірус грипу не виявлений. Летальних випадків не зареєстровано.

           Всього з початку епідсезону на Кіровоградщині щеплено проти сезонного грипу – 3466 осіб.

          Фахівцями  обласного лабораторного центру забезпечено проведення постійного моніторингу епідемічної ситуації щодо захворюваності на ГРІ та грип (облік, звітність, аналіз, інформування обласної державної адміністрації, департаменту охорони здоров´я), проведення протиепідемічних заходів, лабораторну вірусологічну діагностику. Серед населення постійно проводиться  санітарно-освітня робота:  опубліковано матеріалів у місцевих засобах інформації – 2, випущено листівок, пам’яток, інформаційних бюлетенів –  761.

Передрук та інше використання матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на www.labcentr.kr.ua.

              Заступник директора                                  Н. І. Оперчук

 

              Лікар епідеміолог                                        А. Ю. Головань