Всесвітній день пам’яті померлих від СНІДу


     Починаючи з 1983 року, шорічно у кожну третю неділю травня, за ініціативою Всесвітньої організації охорони здоров’я у всьому світі відмічається День пам’яті померлих від СНІДу.

     У 2019 році цей день припадає на 19 травня. Мета цього дня  додатково звернути увагу світової спільноти до проблем людей, які померли від СНІДу, нагадати усім людям, що захворіти на СНІД можуть не лише ті, які знаходяться в зоні ризику (ін’єкційні наркомани та особи, що ведуть нерозбірливе статеве життя), але й звичайні люди різних національностей та соціального статусу. 

     Особливістю цієї хвороби є те, що вона довгий час майже не проявляє себе.   

     В цей день громадські організації проводять акції, закликаючи людей долати страхи відносно цієї інфекції та обстежитись на ВІЛ-інфекцію, лікарі нагадують своїм пацієнтам про заходи профілактики цієї страшної хвороби, вчителі шкіл та викладачі вищих навчальних закладів проводять лекції для учнів та студентів, а родичі та друзі померлих від СНІДу просто вшановують їх пам’ять.     

     Згідно з офіційними статистичними даними Центру громадського здоров’я МОЗ України за період 1987–2018рр. у країні офіційно зареєстровано 333 717 випадків ВІЛ-інфекції серед громадян України, зокрема 111 044 випадки захворювання на СНІД і 48 456 випадки смерті від захворювань, зумовлених СНІДом.

     На початок 2019 року у закладах охорони здоров’я під медичним наглядом перебував 142 061 ВІЛ-інфікований громадянин України  та 46 380 хворих із діагнозом «СНІД».

     Україна сьогодні посідає одне з перших місць серед країн європейського регіону за кількістю ВІЛ-позитивних осіб. Протягом 2018р. в Україні щодня реєстрували 50 випадків захворювання на ВІЛ-інфекцію, 24 — захворювання на СНІД і дев’ять випадків смерті від хвороб, зумовлених СНІДом.

     З початку 2018 р. від хвороб, зумовлених СНІДом, в Україні померло 3 448 осіб, що на 150 більше, ніж в 2017р. Найвищі рівні смертності від СНІДу зареєстровано у Дніпропетровській (26,7 на 100 000 населення), Одеській (21,1), Миколаївській (13,7), Кіровоградській (12,3), Запорізькій (8,7) областях та в м. Київ (8,9). Основною причиною смерті у хворих на СНІД залишається туберкульоз — понад 50% всіх випадків смерті від СНІДу.

      Тому у неділю, приколовши до одягу червону  стрічку – символ руху проти СНІДу, разом вшануємо пам’ять померлих від СНІДу та ніколи не будемо забувати, що тільки від нас самих залежить наше сьогодення, майбутнє та майбутнє наших дітей.  

 

 

 

Передрук та інше використання матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на www.labcentr.kr.ua.