• 16.04.2024

СЕЗОН „ПОЛЮВАННЯ ЗА ОТРУЄННЯМИ ГРИБАМИ” – РОЗПОЧАВСЯ!

Сер 8, 2017

Після незначного дощу почали з’являтися в лісах гриби, а з ними  і перші  отруєння грибами. Гриби – це дарунок лісу але незважаючи на неповторні смакові якості, вони водночас є небезпечним харчовим продуктом, який може привести до отруєння, а іноді і до смерті.

Незважаючи на застереження щодо небезпеки отруєння дикорослими грибами, доступність інформації про їх види, правила збору, зберігання, приготування та вживання, такі випадки продовжують реєструватись.

Так, на початку серпня 2017 року житель села Первозванівка та жителька села Попівка, Кіровоградського району наїлися зібраних в лісі біля с. Попівка грибів. Після чого їм стало зле і вони вимушені були звернутися 06.08.2017 року до центральної районної лікарні куди й були госпіталізовані, де їм було встановлено попередній діагноз: отруєння дикорослими грибами? Стан їх важкості – середній.

Аналіз випадків отруєнь грибами в Україні свідчить, що більшість отруєнь обумовлено вживанням саме отруйних пластинчастих грибів (насамперед, блідої поганки), які помилково приймаються за їстівні печериці та сироїжки.  Cимптомами отруєння блідою поганкою є раптова поява частого і бурхливого проносу жовто-зеленого і глинисто-зеленого кольору, який через кілька годин стає слизовим або водянистим, іноді з домішками крові. Багаторазова блювота, сильна спрага, яка не втамовується, а прийом води знову викликає блювотні спазми. Далі на тлі повної інтоксикації організму настає період уявного одужання, саме в цьому і полягає небезпека для людини. Адже всі основні симптоми зникають, і самопочуття швидко поліпшується. Деякі люди вважають за краще відкласти відвідування лікаря. Проте  у той же час відбувається порушення функції печінки та абсолютно раптово на тлі сонливості розвивається колапс і настає смерть. Нерідко при невчасній і медичній допомозі потерпілий гине в короткі терміни.  

Вкотре закликаємо жителів області замислитись над питанням – чи не варто взагалі відмовитись від вживання дикорослих грибів, замінивши їх на вирощені в теплицях печериці та гливи. Адже людське життя, а тим паче життя наших дітей, значно цінніше, ніж смакові уподобання!

Передрук та інше використання матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на www.labcentr.kr.ua.

 

1 066 Переглядів