• 05.10.2023

24 жовтня – Всесвітній день боротьби з поліомієлітом (WORLD POLIO DAY)

Жов 23, 2017

 

       Щорічно 24 жовтня за ініціативою міжнародної неурядової організації Ротарі Інтернешнл (Rotary International) відзначається Всесвітній день боротьби з поліомієлітом.

    Цей захід має за мету привернути увагу світової спільноти до проблеми захворювання на поліомієліт та завершення боротьби за викорінення цієї  хвороби на всій планеті.

      Поліомієліт – це небезпечне високо заразне інфекційне захворювання, яке викликається вірусом поліомієліту. Поліовірус здатен вражати нервову систему людини та викликати не зворотні паралічі.

       Завдяки 30 річній боротьбі із поліомієлітом, що проводиться  у рамках Глобальної  ініціативи з викорінення поліомієліту захворюваність у світі  зменшилася з 350 000 випадків на рік у 1988 році до 37 випадків за 2016 рік.

     Більшість регіонів у світі сертифіковані Всесвітньою організацією охорони здоров’я, як вільні від поліомієліту. Але ендемічна передача вірусу поліомієліту продовжується в Афганістані, Пакистані та Нігерії.  

   Україна знаходиться в переліку 17 країн, де зберігається ризик повернення вірусу поліомієліту через низькі показники охоплення вакцинацією. До цих країн також належать: Камерун, Центрально-Африканська Республіка, Чад, Екваторіальна Гвінея, Ефіопія, Гвінея, Ірак, Кенія, Лаос, Ліберія, Мадагаскар, М’янма, Нігер, Сьєрра-Леоне, Сомалі, Південний Судан.  

      Ліків від поліомієліту не існує.

      Єдиним ефективним заходом боротьби із поліомієлітом є вакцинація.

    Вакцинація дітей проти поліомієліту Згідно Календаря профілактичних щеплень в Україні складається із трьох щеплень: у віці 2, 4 та 6 місяців та потім діти отримують три планові ревакцинації: у віці 18 місяців, в 6 та  в 14 років. 

   Користуючись нагодою, напередодні Всесвітнього дня боротьби з поліомієлітом лікарі епідеміологи звертають увагу батьків щодо необхідності вакцинації дітей, у тому числі  проти поліомієліту.

 

Передрук та інше використання матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на www.labcentr.kr.ua.

607 Переглядів