• 19.05.2024

Всесвітній день акушерки

Тра 5, 2022

Сьогодні своє професійне свято відзначають люди, завдяки дбайливим рукам яких багато хто з нас з'явився на світ. Вже більше двох десятиліть поспіль 5 травня вважається Міжнародним днем акушерки (International Midwives 'Day).

Ідею свята запропонувала Міжнародна асоціація акушерок на конференції в Нідерландах в 1987 році. Статус офіційного свята цей день набув тільки в 1992 році. Сьогодні він відзначається більш ніж у 50 країнах, в тому числі і в Україні.

Помічники лікарів, так називають акушерок у пологових будинках. Праця цієї категорії медиків незамінна, за великим рахунком, саме акушерки допомагають малюкам з’являтися на світ.

Основна мета свята — інформувати населення про важливість роботи акушерок. Значимість цієї професії переоцінити важко, адже саме від акушерки, від її досвіду, знань і навичок дуже часто залежить життя і здоров'я матері та дитини.

Акушерки допомагають жінкам ставати мамами, супроводжуючи їх з моменту надходження в пологовий будинок до урочистої виписки. Вони оформлюють документи, знаходяться поряд з майбутньою матір'ю до, після і безпосередньо під час пологів, надають породіллям необхідну медичну допомогу і моральну підтримку.

Основні функції акушерки багатогранні і пов'язані з наданням першої акушерсько-гінекологічної допомоги. Це і підготовка інструментарію для проведення прийому лікаря-гінеколога, і допомога лікарю при огляді жінки, і взяття мазків на гістологічні, бактеріологічні види досліджень, а також виписки на проведення аналізів з консультацією фахівців, і проведення патронажу породіль та вагітних, і проведення диспансеризації хворих, ведення документації по їх диспансеризації, психологічна підготовка вагітної до пологів, при потребі ведення педіатричної роботи, а також усім відоме надання допомоги акушер-гінекологу у веденні пологів.

Вітаємо з Міжнародним днем акушерки і від душі бажаємо з посмішкою зустрічати кожне нове життя, працювати з впевненими і міцними силами, отримувати більшу і щиру подяку за кожного малюка, пишатися своїм покликанням, адже без такої професії не був би цей світ таким прекрасним і чудовим з дзвінким сміхом і веселощами дітей.