• 26.04.2024

Майже 6000 щеплень внутрішньо переміщеним особам зробили у 8 регіонах України за підтримки ВООЗ тільки в червні 2022 року.

Лип 27, 2022

ДУ «Кіровоградський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України» спільно з World Health Organization Ukraine надає інформацію

Обласні Центри контролю та профілактики хвороб МОЗ України у 8 регіонах здійснили в червні 5 747 щеплень внутрішньо переміщеним особам, 2 689 з них - проти COVID-19. Імунізація ВПО здійснюється за підтримки ВООЗ в Україні.

"Зараз вкрай важливо забезпечити людей захистом від вакцинокерованих інфекційних захворювань, зокрема, COVID-19. Через розміщення ВПО в місцях компактного проживання зростають ризики і вчасна профілактика може вберегти їхні життя та здоровʼя”, - зауважив доктор Ярно Хабіхт, голова ВООЗ в Україні.

"Для захисту українців від вакцинокерованих інфекцій маємо використовувати всі можливості. Наразі це один із пріоритетів політики у сфері охорони здоров’я, адже війна – ідеальне середовище для поширення інфекційних захворювань", – заявив заступник міністра охорони здоров’я – головний державний санітарний лікар Ігор Кузін.

Інфекційні захворювання, як кір, краснуха, поліомієліт, дифтерія, кашлюк, можуть швидко поширюватись. Єдиний спосіб захиститися від цих інфекційних захворювань та запобігти розвитку небезпечних ускладнень – щеплення. Всі вакцини за національним календарем щеплень доступні та безоплатні.

“Доступність медичних послуг для внутрішньо переміщених людей, зокрема, до вакцинації, захистить все населення країни від можливих спалахів. Лише іммунізація та великі охопленя захистять людей від ризиків”, - зауважила доктор Вусала Аллахвердієва, технічна спеціалістка з питань хвороб, які попереджаються вакцинами, та імунізації ВООЗ в Україні.

Зараз активну роботу з вакцинації ВПО за підтримки ВООЗ розгорнули Львівська, Рівненська, Волинська, Закарпатська, Чернівецька, Кіровоградська, Вінницька та Тернопільська області.

“В період війни небезпека інфекцій зростає. Внутрішньо переміщені особи є найбільш уразливі. Допомогти їм це зрозуміти і скористатися дієвим засобом профілактики - вакцинацією, це і є завданням команди фахівців ЦКПХ МОЗ та закладів охорони здоров'я, яке ми виконуємо за підтримки ВООЗ”, - прокоментувала цю роботу Наталя Іванченко, голова ДУ “Львівський ЦКПХ МОЗ України”.

Вакцинація ВПО здійснюється за підтримки ВООЗ в партнерстві з Європейським Союзом та USAID.