• 17.04.2024

Як врятувати продукти, коли довго немає світла і як перевірити їх свіжість?

Гру 27, 2022

ДУ «Кіровоградський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України» спільно з Центром громадського здоров’я надає інформацію

Дощенту набивати холодильники до свят цього року небезпечно. Коли світло відключають надовго, продукти починають псуватися уже за 4 години, але що більше продуктів у вашій морозильній камері, то довше вона триматиме холод, це може бути і до 2-х діб. Перевірити просто – якщо на продуктах сніг, або шматки льоду – вони свіжі

Поспішати виносити продукти на балкон теж не потрібно. Тільки у разі, якщо ви впевнені що у вас на балконі температура нижче +4°C 24 години на добу, ви можете їх там зберігати.

Також ви можете запастися холодовими елементами, які зберігатимуть холод у разі відключення світла. Якщо акумуляторів холоду у вас немає, ними можуть слугувати звичайні пляшки з водою. Покладіть їх у морозильну камеру заздалегідь і коли світло відключать, обкладіть пляшками з льодом ваші продукти. Це не дасть їм розморозитись приблизно 4-5 годин.

Ліки, які потребують зберігання за низьких температур, у холодильник ліпше не ставити, зберігайте їх на підвіконні або на балконі, якщо там не вище +4°C. В іншому разі, придбайте для них сумку-холодильник.

Більше про те, що робити з продуктами під час відключення електроенергії – у коментарі Оксани Кошалко, завідувачки відділу організації епіднагляду для 5 каналу.