• 15.05.2024

До уваги наступний випуск дайджесту «COVID-19. Цифри і факти», підготовлений у межах спільного зі Світовим банком проєкту МОЗ України.

Тра 25, 2023

Майже 76 % – така частка людей віком понад 60 років серед тих, хто не зміг подолати COVID-19 минулого тижня в Україні. Цей показник залишається високим досить тривалий час, аби не піддавати сумніву рекомендації українських і зарубіжних фахівців невідкладно вакцинуватися старшим людям, зокрема отримати бустерні дози. Вакцина в Україні доступна

Бустерна вакцинація через три місяці після первинної захищає пацієнтів 65 років і старших від летальних випадків внаслідок COVID-19 у середньому на 84–93 % – дослідження в Австралії.

Ситуація із поширенням COVID-19 у світі перестала бути надзвичайною. Але коронавірусна інфекція лишається з нами, і сьогодні тисячі людей у всьому світі борються за своє життя у відділеннях інтенсивної терапії, а мільйони інших продовжують жити з негативними наслідками COVID-19. Вакцинація має продовжуватись.

У новому випуску дайджесту – оновлені рекомендації Всесвітньої організації охорони здоров’я із визначеними групами населення, які перш за все мають вакцинуватись проти COVID-19 та отримати додаткові бустерні (ревакцинальні) дози, і які терміни це рекомендовано робити.

А ви знаєте, чому деякі вакцини проти COVID-19 називаються двовалентними? Про це – у рубриці «Гарячі» запитання».
Дайджест випускається у межах спільного зі Світовим банком проєкту МОЗ України. Щоб усі, хто відповідально ставиться до свого здоров’я, мали достовірні дані і приймали обґрунтовані рішення на користь вакцинації. #stopcovidtogether

Міністерство охорони здоров'я України
World Bank Ukraine
Ігор Кузін
Федір Лапій
Центр громадського здоров’я України