• 03.03.2024

Е-рецепт – це перспективний спосіб моніторингу та превенції

Лис 22, 2023

Кіровоградський обласний центр контролю та профілактики хвороб спільно з Міністерством охорони здоров’я України надає інформацію:

Антибіотикорезистентність – процес набуття бактеріями стійкості до антибіотикотерапії. Іншими словами – антибіотики та інші протимікробні препарати стають все менш ефективними, а лікувати інфекції стає все складніше та навіть неможливо.

Експерти ВООЗ визначають однією з причин хвилі антибіотикорезистентності у світі безконтрольне застосування антибіотиків пацієнтами без призначення лікаря.

Тому е-рецепт – це не просто цифровий інструмент, який сприяє прозорому та контрольованому відпуску рецептурних препаратів в аптеці, але й перспективний спосіб моніторингу та превенції.

Наразі в електронній системі охорони здоровʼя (ЕСОЗ) уже сформовано понад 1 мільйон е-рецептів на протимікробні ліки!

Надалі дані про ці призначення дозволять аналізувати, при яких діагнозах та на яких етапах найчастіше застосовуються антибіотики – і у такий спосіб оцінювати якість та ефективність надання медичної допомоги лікарями.

І що не менш важливо – відстежувати в динаміці рівень споживання антибіотиків, прогнозувати та запобігати кризам на основі аналізу тенденцій та за потреби – обмежувати застосування того чи іншого антибіотика в ситуаціях, де це становить загрозу громадському здоров’ю.