• 25.09.2022

Цьогоріч в Україну поставлять пів мільйона доз вакцин проти грипу

Сер 27, 2019

     За даними МОЗ України виробники вакцин цього річ  в Україну поставлять пів мільйона доз вакцин проти грипу. Орієнтовно вакцини проти грипу надійдуть в Україну в жовтні. Вакцину можна буде придбати в аптеках за власний кошт і отримати щеплення у свого лікаря. Також вакцину можна купити за кошти підприємств або місцевих бюджетів для пріоритетних груп ризику: медпрацівників, учителів, дітей до 5 років, вагітних, літніх людей, пацієнтів із хронічними захворюваннями. 

     Одне щеплення зменшує ризик захворюваності та тяжкого перебігу хвороби впродовж усього сезону.

     Згідно з прогнозом Всесвітньої організації охорони здоров’я, у новому епідсезоні в Україні ймовірно циркулюватимуть:

  • вірус A/Brisbane/02/2018 (H1N1), 
  • вірус A (H3N2), Kanzas
  • вірус, B/Colorado/06/2017, 
  • вірус, B/Phuket/3073/2013.

     Саме до цих небезпечних штамів сформувати імунітет допоможуть вакцини.  

     Нагадаємо: в минулому епідсезоні в Україні на грип та ГРВІ перехворіло 5,4 млн. осіб; 64 людини померло від грипу, із них 12 – діти віком до 17 років. Жоден з них не був щеплений проти грипу.

     В Кіровоградській області  в минулому епідсезоні на ці інфекції перехворіло 12,5% населення області (119 тис. осіб) та 10 осіб померло від грипу.

     З Метою пiдготовки до епiдемiчного сезону захворюваностi на грип та ГРВI 2019/2020 poків рекомендуемо:

  1. Керiвникам органiв мiсцевоi влади та мiсцевого самоврядування, установ, органiзацiй та пiдприемств незалежно вiд форм власностi завчасно iнiцiювати питання щодо видiлення коштiв на закупiвлю вакцини проти грипу для осiб iз груп ризику (медичнi працiвники, вагiтнi, дiти до 5 poків, особи старше 65 poків, особи з хронiчними захворюваннями, особи, якi перебувають в закладах тривалого догляду).
  2. У мiжепiдемiчний перiод провести навчання медичних працiвникiв iз питань епiдемiологiї, клiнiки, диференцiальної дiагностики, лiкування та профiлактики грипу.
  3. Проводити серед населення ocвітні заходи iз запученням засобiв масової iнформації щодо ефективних методiв профiлактики грипу, дотримання правил особистоi гiгiєни, необхiдностi своєчасного звернення за медичною допомогою.

 

 

Передрук та інше використання матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на www.labcentr.kr.ua.

263 Переглядів