• 29.04.2024

Які вакцини захищають від Омікрону?

Лис 8, 2022

ДУ «Кіровоградський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України» спільно з Міністерством охорони здоров’я України інформує

Усі наявні в Україні вакцини захистять вас від важкого перебігу хвороби, викликаної усіма відомими штамами коронавірусу SARS-CoV-2, зокрема й штамом  «Омікрон».

Нещодавнє гонконзьке дослідження (https://bit.ly/CoronaVac_Hong_Kong) показало, що три дози вакцини CoronaVac від Sіnovac, так само як і три дози вакцини Comirnaty від Pfizer, дають захист у 97,9% від важкої хвороби та смерті.

Згідно з південноафриканським дослідженням (https://bit.ly/Janssen_omicron), дві дози вакцини Janssen (одна доза первинного курсу + бустерне щеплення) захищають від важкого перебігу ковіду, викликаного штамом «Омікрон», на 82%.

Так само високий захист від важкої хвороби та смерті дають комбінації різних вакцин. З ефективністю різних схем вакцинації можна познайомитися у висновках Всесвітньої організації охорони здоров’я – https://bit.ly/WHO_vac_mix

Головне, що слід пам’ятати, – ефективність будь-якої з вакцин із часом зменшується.

Саме тому, через 5 місяців після первинного курсу щеплень з однієї дози вакцини Janssen або двох доз будь-якої іншої протиковідної вакцини слід зробити перше бустерне щеплення.

Якщо ви вже отримали бустерне щеплення і з того часу минуло понад 4 місяці, зробіть другий бустер.

Неважливо, якою вакциною ви робитимете бустерне щеплення! Будь-яка комбінація вакцин дає високий рівень захисту від важкого перебігу та смерті від ковіду.