Як запобігти лептоспірозу


     В місті Кропивницькому зареєстровано летальний випадок лептоспірозу у чоловіка середнього віку, який відпочивав та займався риболовлею на водоймищі в Компаніївському району нашої області.

    Лептоспіроз продовжує залишатись однією із найбільш небезпечних інфекційних хвороб, що реєструється як в області, так і в місті.

     Основним джерелом інфекції є гризуни, які виділяють збудника лептоспірозу з сечею,  внаслідок чого інфікується вода в ставках, річках, криницях, іноді харчові продукти.

     Крім цього джерелом лептоспірозної інфекції можуть бути  сільськогосподарські, домашні тварини (собаки, лисиці, нутрії та інші),  особлива роль належить пацюкам, які являються переносниками збудника лептоспіри, що викликає важкий перебіг захворювання у людини.

     Захворювання людей спостерігається переважно у літньо-осінній період, який відповідає часу інтенсивного літнього відпочинку, риболовлі, полюванні,  туристичних подорожах, проведенню сільськогосподарських робіт. Причиною зараження людей може бути вживання сирої води з випадкових водоймищ, та ковтання води при купанні, вживання харчових продуктів до яких мали доступ гризуни та інші. Мікроби потрапляють в організм людини не лише через травний тракт, а й через ушкоджену шкіру, слизову рота, носа, ока.

    Ризик зараження виникає і тоді, коли не проводяться винищувальні роботи проти гризунів, що приводить до збільшення їх чисельності.

     Захворювання на лептоспіроз у людей починається гостро, швидким підвищенням температури до високого рівня, інтенсивного головного болю, болю в литках, почервоніння обличчя, склер, світлобоязливістю. В печінці виникають запальні та дегеративні зміни, в нирках явища геморагічного нефриту. При перших симптомах захворювання необхідно звернутися до сімейного лікаря з метою запобігання ускладнень.

     Основні заходи профілактики з цієї небезпечної хвороби направлені на знищення джерела інфекції – гризунів.

     Крім цього, необхідно додержуватись слідуючих правил:

  • вживати бутильовану воду, зберігати питну воду та харчові продукти від доступу гризунів;
  • купатися тільки в спеціально відведених та дозволених місцях, бажано в річках з проточною водою, під час купання не ковтати воду;
  • знищувати гризунів, як в приватному секторі, так і на підприємствах, організаціях, в повному обсязі.

     Пам’ятайте, що запобігти цій небезпечній інфекції краще, ніж її лікувати, а своєчасне звернення за медичною допомогою надає шанси на одужання.

     Ні в якому разі не можливо займатися самолікуванням!

 

 

Передрук та інше використання матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на www.labcentr.kr.ua